Back To Top
Image Alt

Services

  /  Services

3D Modeling

Suitable for mobile platforms

With our extremely talented 3D artistic team, we provide extraordinary quality High & Low Polygon 3D Modeling services worldwide. We achieved a high level of success in 3D modeling with Unwrap Map Processing, a high visual quality, low polygons for virtual and augmented reality studies specifically for mobile devices.

3D Designing & Rendering

Photorealistic VRAY Renderings for Professional Presentations

Based on your requests and technical information, our professional project team models the project in a 3DsMax environment to create photorealistic images.

Fabric, Wood, and Veneer Scanning

Material Management and Texture Tiling

Scanning is performed with the devices based on the characteristics of fabric and wood materials.
After scanning; specular, bump, displacement maps are prepared according to the surface characteristics. With Tiling Scan it becomes applicable to infinitive surfaces.
Digital files are finally optimized for multi-layer material usage in 3D programs.

Professional Mobile App Solutions

Turn your ideas into 3D reality

Today, the number of mobile device users is increasing rapidly. 27% of the world’s population is using smartphones and this ratio is predicted to be 52% in 2018.
As the use of mobile devices increases at such a rapid rate, it has become inevitable for companies to turn to this technology. We develop Android, iOS and Windows based applications, and we are passionate to hear your ideas.

REFERENCES


Customer Experience


Kastamonu Entegre

"TD Yazılım Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ ile “Dijital Dünyada Markalaşma” yolunda öncü adımlar attık! Biz bir hayal kurduk, size birkaç cümle ile aktardık ve siz hayalimizi gerçeğe dönüştüren bir başarı hikayesine imza attınız. İlk görüşme anından itibaren süreçler hep çok hızlı işledi. Verilen sözler günü gününe tutuldu. Acaba bu böyle değil de şöyle olsa daha mı iyi olurdu dediğimizde her seferinde tamam işte buydu anlatmak istediğimiz diyene kadar vazgeçmeyen muhteşem, azimli bir ekiple çalışma fırsatını yakaladık. Her an destekleyen, çok hızlı çalışan, şirketimizin bir parçası gibi işi sahiplenen, sonuca ulaştıran başarılı bir tedarikçi kazandık. Proje sürecindeki özverili çalışmalarından ötürü tüm TD Yazılım Ltd. Şti ekibine sonsuz teşekkür ederiz. iyi çalışmalar"

Ferhat Naci GÜNGÖR

Marka ve Kurumsal İletişim Müdür

Fuga Mobilya

"TD Yazılım ile çok uzun zamandır çalışmaktayız. Farklı yazılım ihtiyaçlarımız ile ilgili olarak bir çok defa proje geliştirdik. Şu anda aktif bir şekilde Fuga Design’ı kullanıyoruz. Bu programın ilk tanıtım toplantısında, KRY ekibinin vaad ettiği hayalleri düşününce, gelinen noktada, bu hayallerin çok ötesine geçtiğimizi görüyoruz. Fuga Design ile müşterilerimize çok etkileyici bir sunum, teklif ve detaylı bilgilendirme yapabiliyoruz. Bugüne kadar bizlere karşı gösterilen ilgi, bitmek bilmeyen sorularımıza sabırla, hızlı cevaplar, pratik çözümler, tam beklediğimiz gibi… Bu vesile ile, emeği geçen tüm TD Yazılım ailesine teşekkür ederiz."

Oğuzhan Erkutun

Genel Müd. Yard.